Wyprawa na wschód od naszego kraju – Ukraina

Wyprawa na wschód od naszego kraju – Ukraina

Jeszcze do niedawna Polacy odjeżdżali w głównej mierze na Zachód, nie wyłącznie do pracy, jednak także w celach turystycznych. Dzisiaj coraz więcej osób obiera kierunek wschodni, bowiem Wschód wrócił wreszcie do łask. Ten urzekający region to bardzo dobre miejsce na zresetowanie się oraz nabranie sił. Na wschodzie aranżowane są również Wycieczki do Lwowa z Rzeszowa. Rzecz jasna najentuzjastyczniej na wschód jeżdżą osoby, które cokolwiek zdają sobie sprawę z tego o tym regionie i uwielbiają klimat miejsc wschodnich. Najczęstszym punktem oraz celem wycieczek z Polski jest Ukraina. Wycieczki na Ukrainę to już praktycznie codzienność każdego przewodnika turystycznego po wschodniej domenie Polski. Ukraina zachwyca swoją malowniczością, panoramą barw, smakowitą kuchnią i niesłychanie, niemniej jednak to niezmiernie niskimi cenami. Wielu Polaków entuzjastycznie wyjeżdża na wycieczki do Lwowa, ponieważ to obowiązkowy punkt takiej podróży.
Co roku jeżdżą tam tysiące – co należy wiedzieć wybierając się na Wschód?

• Na Ukrainę wjedziemy z paszportem, pamiętajmy, że Ukraina nie jest częścią Unii Europejskiej, więc na przejściu granicznym zostaniemy zapytani o paszport, trzeba być na to przygotowanym.
• Na przejściach granicznych z Ukrainą stoi się na granicy nadzwyczaj długo, od czasu do czasu nawet kilkanaście godzin. Wynika to z ogromnego ruchu przemytniczego nad którym próbują zapanować i Polska, i Ukrainy.
• Najszybsza i najtańsza jest wyprawa na Ukrainę z Rzeszowa ze względu na bliskość obydwu miejsc podróży.

Czy na Ukrainie mówią po polsku? Jak najbardziej, że tak, a jeżeli spotkamy kogoś, kto nie mówi, a my jesteśmy na bakier z ukraińskim, to bez trwogi. Po ukraińsku można się dogadać z kimkolwiek nawet bez znajomości języka, wypływa to z przynależności oraz polskiego, oraz ukraińskiego do rodziny języków słowiańskich. Co poniektóre słowa są niezwykle podobne, wystarczy ich jedynie odpowiednio używać.
Najogromniejszą i najpiękniejszą atrakcją Ukrainy jest Lwów. Każdego roku wyprawy do Lwowa to atrakcja, z jakiej korzysta wielu podróżników. Lwów to zabytki, kapitalna kuchni oraz bezmiar inspiracji dla codziennego życia.

 

Sprawdź także: Wycieczki Integracyjne Rzeszów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *